Grant w programie „Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Głównym celem czteroletniego projektu rozpoczętego w październiku 2022 roku jest optymalizacja zarządzania danymi klinicznymi, poprzez poprawę wydajności wykrywania zdarzeń niepożądanych, opracowanie procesu do automatycznej identyfikacji błędów w zgromadzonych danych.

Optymalizacja zarządzania danymi klinicznymi 

Pan mgr Szymon Musik jest doktorantem w Szkole Doktorskiej WUM, który realizuje grant badawczo-rozwojowy w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ w ramach finansowania uzyskanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki w programie „Doktorat wdrożeniowy”. Projekt jest realizowany wspólnie z AstraZeneca Pharma Poland i dotyczy problematyki związanej z optymalizacją zarządzania danymi klinicznymi. Opiekunem merytorycznym ze strony przedsiębiorstwa jest Pani Dr Joanna Sasin-Kurowska. Natomiast opiekę naukową ze strony uczelni zapewnia Pan dr hab. Mariusz Panczyk.

Głównym celem czteroletniego projektu rozpoczętego w październiku 2022 roku jest optymalizacja zarządzania danymi klinicznymi, poprzez poprawę wydajności wykrywania zdarzeń niepożądanych, opracowanie procesu do automatycznej identyfikacji błędów w zgromadzonych danych. Wynikiem prac będzie zwiększenie jakości danych i zmniejszenie ponoszonych kosztów. Podczas pracy będą wykonane analizy identyfikujące problemy w przebiegu badań klinicznych, w szczególności w procesie wykrywania niedoskonałości zebranych danych. W projekcie będą brać udział także programiści, których rolą będzie opracowanie odpowiedniego oprogramowania bazującego na technikach uczenia maszynowego oraz algorytmów sztucznej inteligencji.

Pan mgr Szymon Musik odpowiada za zarządzanie danymi w globalnych badaniach klinicznych głównie w dziedzinie onkologii. Biotechnolog Medyczny, Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji im. Lesława Pagi w projekcie „Liderzy Ochrony Zdrowia”.

Całość projektu zostanie sfinansowana z funduszy MEiN w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” w kwocie 248 000 zł.