Wyróżnienie rozprawy doktorskiej Pani Doktor Ilony Cieślak
W dniu 6 grudnia 2022 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Ilony Cieślak. Rozprawa pt.: "Analiza wybranych zagadnień dotyczących jakości kształcenia na kierunku Zdrowie publiczne w Polsce na przykładzie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego" została wyróżniona przez Komisję Doktorską.
Celem dysertacji Pani dr Ilony Cieślak była analiza wybranych zagadnień dotyczących jakości kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne w Polsce na przykładzie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W ramach zaplanowanych i zrealizowanych badań, dokonano porównania opinii absolwentów WNoZ WUM na temat realizacji efektów kształcenia i ich samooceny przygotowania do podjęcia pracy, ocenie poddane zostały organizacja i przebieg praktyk wakacyjnych oraz wpływ oceny praktyk wakacyjnych na samoocenę oraz opinie studentów na temat realizacji efektów kształcenia na studiach I oraz II stopnia, przeprowadzono pomiar poziomu kompetencji społecznych, przywódczych oraz networkingowych w grupach studentów kierunku Zdrowie publiczne, dokonano również analizy planów dalszego kształcenia i planów zawodowych absolwentów studiów II stopnia oraz określono oczekiwane przez pracodawców kwalifikacje potencjalnego pracownika, poprzez wykonanie przeglądu ogłoszeń o pracę w Warszawie, dedykowanych absolwentom studiów I stopnia kierunku Zdrowie publiczne. Dysertację zamykają wyniki badania, w którym poddano analizie opinie studentów II roku studiów I stopnia studiujących na kierunku Zdrowie Publiczne w WNoZ WUM na temat studiowania na kierunku Zdrowie publiczne w czasie pandemii COVID-19 oraz narracyjny przegląd piśmiennictwa, przedstawiający oczekiwane kierunki zmian w programach kształcenia na omawianym kierunku studiów. Wyniki badań stanowiące podstawę rozprawy doktorskiej wskazują na wymagającą poprawy w wielu obszarach, niesatysfakcjonującą jakość programów kształcenia, niedostateczny poziom realizacji efektów uczenia się w trakcie praktyk wakacyjnych, konieczność uporządkowania programu praktyk wakacyjnych, a także niewystarczający poziom kluczowych w zdrowiu publicznym kompetencji wśród studentów